Informujemy, że Fundacja #SayStop kończy oficjalnie swoją działalność.
1 lipca 2023 roku rozpoczęłyśmy proces likwidacji Fundacji. Dotychczasowa siedziba naszej organizacji została zamknięta. Sprawozdania z ostatnich lat działaności znajdują się na stronie www.saystop.pl

Dziękujemy wszystkim osobom, które od początku naszego działania wspierały nas oraz naszą misję. Wierzymy, że niepożądane zachowania w służbach mundurowych takie jak mobbing, nadużycia władzy oraz brak wewnętrznego wsparcia będą coraz rzadsze, aby ostatecznie zniknąć. Wierzymy też, że świadomość osób w służbach mundurowych jest coraz większa.

Z tą nadzieją, zamykamy naszą działalność.

Fundatorki
Katarzyna Kozłowska
Joanna Jałocha

Podcast –  Martyna Sztukowska

Gościnią ósmego odcinka naszego podcastu jest Martyna Sztukowska – psycholożka, psychoterapeutka i psychodietetyczka specjalizująca się w leczeniu zaburzeń lękowych i zespołu stresu pourazowego. W codziennej praktyce szczególnie bliskie jest jej podejście oparte na uważności i współczuciu. W skupionej wokół psychologicznych aspektów dyskryminacji rozmowie z Szymonem Glonkiem Martyna przybliży aspekt normalizacji uczuć i objawów, których doznają osoby doświadczające przemocy psychicznej w miejscu pracy i pełnionej służby. Wyjaśni także, dlaczego tak ważne jest uświadomienie sobie, że to nie ofiary ponoszą winę za przemoc, z którą się mierzą. Odpowiedzialny za te dojmujące okoliczności jest sprawca, który uzewnętrznia w ten sposób swoje deficyty poznawcze i emocjonalne.
Zapraszamy Was do audycji.

Rozmawia Szymon Glonek.

Podcast w ramach realizowanego projektu “STOP dyskryminacji w służbach mundurowych”. Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.