Informujemy, że Fundacja #SayStop kończy oficjalnie swoją działalność.
1 lipca 2023 roku rozpoczęłyśmy proces likwidacji Fundacji. Dotychczasowa siedziba naszej organizacji została zamknięta. Sprawozdania z ostatnich lat działaności znajdują się na stronie www.saystop.pl

Dziękujemy wszystkim osobom, które od początku naszego działania wspierały nas oraz naszą misję. Wierzymy, że niepożądane zachowania w służbach mundurowych takie jak mobbing, nadużycia władzy oraz brak wewnętrznego wsparcia będą coraz rzadsze, aby ostatecznie zniknąć. Wierzymy też, że świadomość osób w służbach mundurowych jest coraz większa.

Z tą nadzieją, zamykamy naszą działalność.

Fundatorki
Katarzyna Kozłowska
Joanna Jałocha

Nasze projekty

Tworzymy nową, lepszą rzeczywistość dla kobiet w mundurach i pracowniczek cywilnych resortów siłowych. Nasze projekty są dla Was. Możecie je tworzyć z nami dla siebie lub dla innych kobiet. RAZEM jesteśmy silniejsze.
Musimy to wykorzystać i stworzyć coś wyjątkowego dla NAS – KOBIET!

Fundusz MOCne Razem

MOCne Razem – to Fundusz dedykowany dla Was na pokrycie kosztów zastępstwa procesowego i obsługę prawną zainicjowanych procesów, które jak wiemy mogą trwać wiele lat. Brak środków finansowych na pomoc prawną powstrzymuje wiele kobiet od dochodzenia swoich praw przed niezawisłym sądem. Fundusz jest dla Was, będziemy pozyskiwać środki, które będą przeznaczone tylko na obsługę prawną wszelkich postępowań cywilnych lub karnych, w których nasze podopieczne będą stronami.
Mocne Saystop_SayStop
Monitorujemy Saystop_SayStop

Monitorujemy

Zamierzamy opracować rzeczywistą statystykę przypadków niewłaściwych zachowań wobec kobiet w wojsku i służbach mundurowych. Dlatego przeprowadzimy anonimową ogólnopolską ankietę. Wówczas naprawdę okaże się jaką skalę ma podjęty przez nas problem.
Tu będziecie mogły zobaczyć, że nie jesteście SAME!

Współpraca

Zmierzamy do integracji środowiska kobiet związanych ze służbami mundurowymi oraz przedstawicieli i pełnomocników zespołów ds. równego traktowania w Ministerstwie Obrony Narodowej i Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zaktywizujemy i zintegrujemy środowisko żołnierek, funkcjonariuszek i pracowniczek cywilnych resortów siłowych, by zostały dostrzeżone ich problemy.
Wspolpraca Saystop e1636934084675_SayStop

Centrum szkoleniowe

Utworzymy Centrum Dobrej Terapii, by każda z Was mogła zregenerować siły, nabrać dystansu do problemu, uwierzyć w siebie.
Każda z Was odnajdzie spokój i odbuduje się na nowo.
W Żochach Fundacja posiada wspaniały obiekt, który wymaga jeszcze mnóstwa pracy ale wierzymy, ze w niedalekiej przyszłości zostanie przystosowany do potrzeb Fundacji.