Aktualności
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi medialnymi wypowiedziami.
Przypadki mobbingu i dyskryminacji | Saystop
Fundacja #SayStop powstała w odpowiedzi na brak systemowej pomocy w służbach mundurowych, dla osób doświadczających mobbingu, molestownia seksualnego, nierównego traktowania oraz dyskryminacji, które wymierzone są głównie w służące i zatrudnione tam kobiety – dlatego pamiętajcie, że nikt z Was nie jest sam w tej walce!
Molestowanie seksualne w miejscu pracy czy na uczelni. Gdzie szukać pomocy? | Saystop
Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego rusza z pomocą dla osób doświadczających molestowania seksualnego w miejscu pracy czy na studiach. Molestowanie to problem, o którym wiele kobiet wstydzi się mówić, nie wiedzą, gdzie szukać wsparcia. Teraz – uruchamiana jest specjalna infolinia dla takich osób. O tym, że problem jest duży – wie dobrze również Katarzyna Kozłowska, prezeska Fundacji SayStop (mobbing i molestowanie w służbach mundurowych)
Podsumowanie konferencji „STOP dyskryminacji w służbach mundurowych!” | Saystop
Za nami konferencja „STOP dyskryminacji w służbach mundurowych!”,pierwsze publiczne wydarzenie Fundacji #SAYSTOP w którym miałyśmy zaszczyt gościć wielu wspaniałych prelegentów i wysłuchać ciekawych i potrzebnych wywiadów w przedmiotowym temacie.
Prezeska Katarzyna Kozłowska jedną z 50 śmiałych kobiet wg. magazynu Wysokie Obcasy | Saystop
50 Śmiałych kobiet 2021 r. Poznajcie Polki, które zmieniają świat na lepsze.
Jedną z laureatek jest Prezeska Katarzyna Kozłowska z SayStop.
Katarzyna Kozłowska: ani wojsko, ani policja nie są organizacyjnie i kulturowo przygotowane do służby kobiet | Saystop
Prezes Fundacji SayStop o mobbingu i dyskryminacji kobiet w służbach mundurowych oraz o walce z tymi zjawiskami.
Polityk PiS i policjant, którego zniszczono | Saystop
Mobbing, szykany, nieustające kontrole. Policjanci z Komendy Powiatowej w Nysie przeżywają dramat. Wszystko zaczęło się od interwencji w sprawie źle zaparkowanego auta. Jak się okazało, kierowcą był miejscowy działacz PiS, który w dodatku od 12 lat jeździł bez prawa jazdy. O wyższości władzy nad prawem w reportażu Łukasza Rucińskiego i Macieja Dudy w „Superwizjerze”.
„Na wojnie z dyskryminacją” – żołnierka o mobbingu w armii | Saystop
„Chętnie powtarzam słowa Piosenki patriotycznej:
„Urodzona w kraju, w którym tylko mi wolno
malować się, być ładną i spokojną”.
Uważam, że tak jesteśmy wychowywane –
nam mniej wypada: „Tego nie rób”, „Tak się nie
ubieraj”. Ja byłam typem chłopczycy, łobuziary,
wchodziłam na drzewa, grałam w piłkę nożną.
I wiecznie słyszałam, jak to dziewczynkom nie
wypada; przy czym mój dom nie był specjalnie
konserwatywny i pełen twardych zasad, tylko
po prostu tak ogólnie przyjęto”.
Mobbing i molestowanie w armii. Usłyszała, że ma „szukać patyka w parku” | Saystop
Katarzyna Kozłowska mówi, że armia dała jej siłę. Po ponad 20 latach służby podjęła jednak trudną decyzję, żeby odejść z wojska. Dziś jako prezeska fundacji #SayStop pomaga osobom, które doświadczyły w służbach mundurowych mobbingu i molestowania seksualnego. – Boli mnie to, że wiele kobiet umywa ręce i odpowiada często pytaniem: A nas to dotyczy? Czy to coś zmieni? I wtedy rośnie we mnie gniew, że kobieta kobiecie potrafi tak odpowiedzieć, że zamyka się na problemy innych, jakby nie wiedziała, że w piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które sobie nie pomagają – opowiada Kozłowska.
„Myślałem, że to choroba weneryczna”. Słyszy żołnierka GROM-u, przynosząc zwolnienie w ciąży | Saystop
Byłyśmy dla nich wybrakowane. „Ty kwadraturo koła” – mówili. Ale to wcale nie zwalniało nas z bycia obiektem seksualnym. Wystarczyło trochę alkoholu czy zbyt długi okres poza domem. On może mówić, że patykiem by mnie nie ruszył, a potem na misji: „Gazetą się przykryje i da radę”. Mówi Katarzyna Kozłowska, była żołnierka GROM-u walcząca z mobbingiem i molestowaniem w służbach.