KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy byłymi żołnierkami, policjantkami i chcemy jeszcze raz zawalczyć w słusznej i ważnej sprawie, tym razem o kobiety i ich pozycję w służbach mundurowych. Jest nam łatwiej, bo nie mamy już przełożonych i nie wykonujemy niczyich rozkazów!

Jesteśmy silne, zdeterminowane i przygotowane, ponieważ same stoczyłyśmy nierówną walkę z systemem. Doświadczyłyśmy jako żołnierze – kobiety niewłaściwych zachowań ze strony przełożonych i nie otrzymałyśmy żadnej systemowej pomocy.

Chcemy postawić na solidarność z kobietami, stworzyć wspólnotę z poszkodowanymi, tak aby decydując się na zgłoszenie nadużyć nie czuły się pozostawione same sobie, lecz mogły otrzymać natychmiastowe, wieloaspektowe wsparcie.

Wiemy, że temat jest trudny, wiemy również, że problem istnieje, wiemy jak ciężko jest pod względem psychicznym i finansowym podjąć walkę. Wierzymy, że własnym przykładem możemy wpływać na rzeczywistość i zmieniać świat na lepsze, odblokowując aktywność kobiet, które przez mobbing i molestowanie utraciły godność oraz podkopały wiarę w siebie i wszystko co robią.

Utworzenie organizacji dedykowanej kobietom w służbach mundurowych spowoduje instytucjonalną kontrolę nad właściwymi organami oraz zmianę procedur i przepisów. Będziemy działać na rzecz zmiany stereotypowego postrzegania roli i miejsca kobiety w społeczeństwie silnie obecnego,
w tym środowisku.

Bądźmy RAZEM, bo tej wojny nie wygramy SAME!

ZARZĄD FUNDACJI

Katarzyna Kozłowska

Prezes Fundacji #SayStop

Była policjantka, żołnierka, aktywistka i wojowniczka. Jedna z niewielu kobiet, która ukończyła kurs podstawowy w Jednostce Wojskowej GROM. W tej elitarnej formacji przesłużyła 18 lat. Weteranka wojny w Iraku.
Zawsze na pierwszej linii.

Joanna Jałocha

Zastępca Prezesa Zarządu, prawnik

Była policjantka pionu kryminalnego w Zespole do Walki z Handlem Ludźmi w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Żołnierz Żandarmerii Wojskowej. Dotknięta systemowym niszczeniem jednostki po zgłoszeniu nieprawidłowości w wojsku.

ZESPÓŁ FUNDACJI

EWA SZARSKA

Ewa Gawor

Grażyna Biskupska

Joanna Kwapisz

Justyna Drewniak

Aneta Araj

beata dziergwa

Roksana Malkowska-Michalak

Roksana Malkowska-Michalak

Niebieska Linia również dla służb mundurowych! 

Zadzwoń 22 668-70-00

Zmiany są niezbędne i ważne! Pomożemy Ci zmierzyć się z problemem.
Napisz do nas. Gwarantujemy, że nie zostawimy Cię samej/samego.

Nie musisz podawać nam szczegółowych danych – opisz jedynie krótko swoją sytuację i zostaw informacje kontaktowe: mail, numer telefonu lub jakąkolwiek inną informację, która pomoże nam się z Tobą skontaktować.

12 + 7 =