Informujemy, że Fundacja #SayStop kończy oficjalnie swoją działalność.
1 lipca 2023 roku rozpoczęłyśmy proces likwidacji Fundacji. Dotychczasowa siedziba naszej organizacji została zamknięta. Sprawozdania z ostatnich lat działaności znajdują się na stronie www.saystop.pl

Dziękujemy wszystkim osobom, które od początku naszego działania wspierały nas oraz naszą misję. Wierzymy, że niepożądane zachowania w służbach mundurowych takie jak mobbing, nadużycia władzy oraz brak wewnętrznego wsparcia będą coraz rzadsze, aby ostatecznie zniknąć. Wierzymy też, że świadomość osób w służbach mundurowych jest coraz większa.

Z tą nadzieją, zamykamy naszą działalność.

Fundatorki
Katarzyna Kozłowska
Joanna Jałocha

Podcast – Katarzyna Śmietana

Zapraszamy Was na drugi z serii 12 podcastów realizowanych w ramach projektu „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”, w których wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy rozmawiać o dyskryminacji w służbach mundurowych.

Gościnią drugiego podcastu o dyskryminacji w służbach mundurowych jest była już policjantka z Rybnika – Katarzyna Śmietana. W ubiegłym roku cała Polska poznała historię walki, jaką Katarzyna stoczyła z systemem zgłaszając mobbing i molestowanie seksualne przez przełożonego. W wyniku podjętych czynności wyjaśniających jej oprawca nie poniósł odpowiedzialności, a nawet awansował, Katarzyna natomiast została przeniesiona do pełnienia służby do innej komórki, a następnie wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne i karne. Jaki był finał tej kontrowersyjnej sprawy? Jak wiele trzeba znieść i jak wielka jest bezradność wobec przepisów i stereotypów? Koniecznie posłuchajcie o tym w rozmowie z Joanną Jałochą – Wiceprezeską Fundacji #Saystop oraz prowadzącym podcast – Szymonem Glonkiem.