Studium Przypadków Mobbingu i Dyskryminacji | Saystop

Autor wpisu

saystop

Data

lis 6, 2021

Trwa miesiącami, czasem latami. Dotyka naszych najgłębszych i najważniejszych obszarów tożsamości. Godzi w nasze poczucie wartości. Utrudnia fizyczne funkcjonowanie – jedzenie, spanie, efektywny wypoczynek. Jątrzy od środka jak choroba. MOBBING.

Możesz nie wiedzieć że dane zachowanie jest mobbingiem lub molestowaniem dopóki nie dostaniesz narzędzi. Dopóki ktoś Ci nie uświadomi, że granice można przekraczać na wiele sposobów…

Niniejszym przedstawiamy zakładkę „Przypadki mobbingu i dyskryminacji” dotyczący Waszych historii związanych z mobbingiem i molestowaniem. Będziemy tu zamieszczać prawdziwe wydarzenia i sytuacje, które się Wam przytrafiły oraz prowadzić studium przypadków pod względem psychologicznym i prawnym.

Ta zakładka jest tworzona dla Wszystkich, którzy mieli w swoim miejscu pracy lub służby sytuacje naruszające Waszą godność. Zachęcamy do dzielenia się opiniami pod każdym wpisem klikając w tekst „Dołącz do dyskusji na ten temat…”

Nie bójcie się mówić o Waszych historiach, spisujcie sytuacje, które Was spotkały. To po pierwsze uwolni Was od natężenia emocjonalnego i pozwoli nam – psychologom i prawnikom współpracującym z Fundacją – spojrzeć na daną sprawę z naszej perspektywy, by wiedzieć jakie mechanizmy możemy zastosować w sytuacji każdego z Was. Po drugie zaś, Wasze historie pomogą tym, którzy ciągle jeszcze trwają w impasie i nie wiedzą co robić.

 

Musicie zapamiętać jedno: Nigdy nie jest za późno, aby przeciwdziałać mobbingowi i stawiać granice niewłaściwym zachowaniom naruszającym Twoje dobro osobiste!

Złe emocje wypowiedziane na głos tracą toksyczną moc…

Wyrzuć to z siebie…

 

Jedna z Was

Katarzyna Zbos 1_SayStop

Katarzyna Zboś

Prawnik – mediator

Dyplomowany prawnik i mediator wpisany na listę stałych mediatorów sądowych. Zajmuje się rozwiązywaniem sporów cywilnych i konfliktów partnerskich za pomocą szeroko pojętych środków prawnych. Wieloletni pracownik Ministerstwa Obrony Narodowej. Prowadzi mediacje sądowe i pozasądowe. Autorka bloga prawniczego dotyczącego metod rozwiązywania konfliktów.

Podobne posty

Jest raport o mobbingu w służbach mundurowych. „To ogromny wstyd dla państwa”
Jest raport o mobbingu w służbach mundurowych. „To ogromny wstyd dla państwa”

Molestowanie w służbach mundurowych to nadal temat tabu. Mobbing jest podważany przez przełożonych, bo wojska nie obowiązuje Kodeks pracy. Tego typu sprawy w zhierarchizowanych formacjach rzadko wypływają na światło dzienne. Służby, choć starają się ukrywać i tuszować te zjawiska, nie są jednak od nich wolne. W Polsce powstał właśnie pierwszy obszerny raport na ten temat, przygotowany przez byłe żołnierki i policjantki z fundacji #SayStop.