Podcast – Sylwia Szary

Zapraszamy Was na trzeci z serii 12 podcastów realizowanych w ramach projektu „Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny”, w których wraz z zaproszonymi gośćmi będziemy rozmawiać o dyskryminacji w służbach mundurowych.

Gościem kolejnego Podcastu poświęconego tematyce dyskryminacji i molestowania seksualnego w służbach mundurowych jest przewodnicząca Zarządu Terenowego Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, była policjantka Sylwia Szary, zwolniona z dalszego pełnienia służby w dniu 22 kwietnia 2022 roku po 22 latach nienagannej służby przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp insp. Jarosława Pasterskiego. 

Funkcjonariuszka odznaczona w 2013 roku Srebrną Odznaką Honorową a w 2015 roku Złotą Odznaką Honorową za zasługi i osiągnięcia służbowe. W 2018 roku nadany został jej Krzyż Niepodległości za zasługi patriotyczne i działalność dla NZSZZ Policjantów. W tym samym roku Sylwia Szary uzyskała tytuł Osobowości Roku w kategorii Samorządność i społeczność lokalna za działalność związkową po nagłej śmieci policjanta. Wielokrotnie nominowana do konkursu „Policjant, który mi Pomógł” oraz do konkursu „lokalny Anioł”. W 2019 roku zainicjowała powstanie w Komendzie Powiatowej Policji w Słubicach kobiecej drużyny piłkarskiej, jest również inicjatorką powstania kalendarzy okolicznościowych, w tym dla kobiet walczących z problematyką raka piersi oraz na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prywatnie matka trójki dzieci. Zapraszamy do wysłuchania.