Informujemy, że Fundacja #SayStop kończy oficjalnie swoją działalność.
1 lipca 2023 roku rozpoczęłyśmy proces likwidacji Fundacji. Dotychczasowa siedziba naszej organizacji została zamknięta. Sprawozdania z ostatnich lat działaności znajdują się na stronie www.saystop.pl

Dziękujemy wszystkim osobom, które od początku naszego działania wspierały nas oraz naszą misję. Wierzymy, że niepożądane zachowania w służbach mundurowych takie jak mobbing, nadużycia władzy oraz brak wewnętrznego wsparcia będą coraz rzadsze, aby ostatecznie zniknąć. Wierzymy też, że świadomość osób w służbach mundurowych jest coraz większa.

Z tą nadzieją, zamykamy naszą działalność.

Fundatorki
Katarzyna Kozłowska
Joanna Jałocha

Podcast –  Remigiusz Baron

Gościem kolejnego podcastu Fundacji #Saystop jest Remigusz Baron – emerytowany policjant z Komendy Powiatowej Policji w Nysie, 22 lata nienagannej służby, dwukrotny uczestnik misji na Bałkanach, społecznik i bosman w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym w Nysie. Po wykonaniu należących do niego czynności służbowych skierowanych wobec polityka został poddany ze strony kierownictwa KPP Nysa czynnościom odwetowym w postaci m.in. postepowań dyscyplinarnych, odebraniu dodatków itp. Po dwóch latach odszedł na emeryturę, choć jest jednym z najbardziej doświadczonych policjantów służby dyżurnej w województwie opolskim. Nasz gość jest kolejnym przykładem jak procedury antymobbingowe w policji istnieje wyłącznie na papierze, jak jednostka nie ma żadnych szans w zderzeniu z systemem i stroną służbową. Posłuchajcie i podajcie dalej niech osoby ze służb, których ten problem dotyczy wiedzą, że nie są same. Nasz gość czynnie udziela się teraz w Fundacji pomagając i wspierając nowo zgłaszające się do nas osoby ze służb. Skoro mobbing dotyka ludzi ze służb to dlaczego nie istnieje ochrona prawna z Kodeksu Pracy dla nich? Jako Fundacja dążymy do zmian w ustawach pragmatycznych słuzb mundurowych i domagamy się wpisania mobbingu do poszczególnych ustaw i odpowiedzialności za jego stosowanie przez stronę służbową.  

Rozmawia Szymon Glonek. Podcast w ramach realizowanego projektu “STOP dyskryminacji w służbach mundurowych”. 

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.