Informujemy, że Fundacja #SayStop kończy oficjalnie swoją działalność.
1 lipca 2023 roku rozpoczęłyśmy proces likwidacji Fundacji. Dotychczasowa siedziba naszej organizacji została zamknięta. Sprawozdania z ostatnich lat działaności znajdują się na stronie www.saystop.pl

Dziękujemy wszystkim osobom, które od początku naszego działania wspierały nas oraz naszą misję. Wierzymy, że niepożądane zachowania w służbach mundurowych takie jak mobbing, nadużycia władzy oraz brak wewnętrznego wsparcia będą coraz rzadsze, aby ostatecznie zniknąć. Wierzymy też, że świadomość osób w służbach mundurowych jest coraz większa.

Z tą nadzieją, zamykamy naszą działalność.

Fundatorki
Katarzyna Kozłowska
Joanna Jałocha

Podcast – Paweł Cegiełko

W jedenastym odcinku naszego podcastu rozmawiamy z płk rez. Pawłem Cegiełko, obecnie Radcą prawnym, który po dziesięciu latach służby awansował na stopień pułkownika. Po studiach prawniczych nasz gość trafił do Wyższej Szkoły Oficerskiej, w której dostał propozycję zostania żołnierzem zawodowym. Wojsko dało mu wiele możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych, pokazało też jednak złożoną i nieoczywistą perspektywę działań w obrębie pomocy prawnej oraz ich rezonowania z poleceniami przełożonych. Jak wygląda zależność prawnika wojskowego w strukturach wojska? Zapraszamy do audycji.

Rozmawia Szymon Glonek.

Podcast w ramach realizowanego projektu “STOP dyskryminacji w służbach mundurowych”. Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.