Informujemy, że Fundacja #SayStop kończy oficjalnie swoją działalność.
1 lipca 2023 roku rozpoczęłyśmy proces likwidacji Fundacji. Dotychczasowa siedziba naszej organizacji została zamknięta. Sprawozdania z ostatnich lat działaności znajdują się na stronie www.saystop.pl

Dziękujemy wszystkim osobom, które od początku naszego działania wspierały nas oraz naszą misję. Wierzymy, że niepożądane zachowania w służbach mundurowych takie jak mobbing, nadużycia władzy oraz brak wewnętrznego wsparcia będą coraz rzadsze, aby ostatecznie zniknąć. Wierzymy też, że świadomość osób w służbach mundurowych jest coraz większa.

Z tą nadzieją, zamykamy naszą działalność.

Fundatorki
Katarzyna Kozłowska
Joanna Jałocha

Podcast –  Bogdan Bąk

Przed nami kolejna rozmowa dotycząca dyskryminacji w służbach mundurowych w ramach realizowanego projektu “STOP dyskryminacji w służbach mundurowych”. Projekt finansowany przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię z funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny. 

Gościem szóstego podcastu jest Inspektor rez. Bogdan Bąk z doświadczeniem 35 lat służby w Policji. To członek Rady Fundacji #SayStop. 

Jak zmieniała się Policja w przeciągu ostatnich 30 lat? Jak wyglądały szkolenia policyjne, przygotowanie do służby i znajomość przysługujących policjantom praw? Jak wygląda to teraz? Wreszcie – jakiej pomocy udziela Fundacja dla zgłaszających się osób i skąd bierze się niska świadomość swoich praw u policjantów? Dlaczego służby nie są objęte ochroną prawną przed mobbingiem? Jakie działania można podjąć? Odpowiedzi na te pytania nasz gość udzielił w rozmowie z Szymonem Glonkiem. Posłuchajcie, zbierzcie też garść istotnych i praktycznych informacji dla służb. Zapraszamy do wysłuchania audycji.