„Skala jest ogromna, tylko bardzo dużo osób boi się o tym mówić”. O molestowaniu i mobbingu w służbach mundurowych | Saystop

Autor wpisu

saystop

Data

lut 15, 2021

Przez osiemnaście lat służby w GROM-ie nie było różowo. Doświadczyłam niewłaściwych zachowań, ale nic z tym nie zrobiłam – mówi w rozmowie z nami Katarzyna Kozłowska, współzałożycielka Fundacji #SayStop. Teraz wraz z koleżanką chcą pomagać innym kobietom ze służb mundurowych, które doświadczyły mobbingu, molestowania i nierównego traktowania. Skala problemu jest bardzo duża, tylko – jak zaznacza Kozłowska – bardzo dużo osób po prostu boi się o tym mówić.

Podobne posty

Jest raport o mobbingu w służbach mundurowych. „To ogromny wstyd dla państwa”
Jest raport o mobbingu w służbach mundurowych. „To ogromny wstyd dla państwa”

Molestowanie w służbach mundurowych to nadal temat tabu. Mobbing jest podważany przez przełożonych, bo wojska nie obowiązuje Kodeks pracy. Tego typu sprawy w zhierarchizowanych formacjach rzadko wypływają na światło dzienne. Służby, choć starają się ukrywać i tuszować te zjawiska, nie są jednak od nich wolne. W Polsce powstał właśnie pierwszy obszerny raport na ten temat, przygotowany przez byłe żołnierki i policjantki z fundacji #SayStop.